Qershor 22, 2018

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

KMA NEWS / Kampionati Botëror, Rusia 2018, ka filluar me një ceremoni hapëse madhështore që do të hyjë në histori. Ishte legjendari britanik, Robbie W...

KMA NEWS / Michael Roth, Ministër Shteti për Evropën pranë Ministrisë së Jashtme Federale në një artikull të gjatë për integrimin e Ballkanit Perëndim...

KMA NEWS / Orgnizata më e vjetër e komunitetit shqiptar në SHBA feston 106 vjetorin e themelimit. Mbrëmjen e së premtes më 1 Qershor 2018, u organizua...

KMA NEWS / Misioni i Bashkimit Europian në Tiranë, EURALIUS, publikoi një raport mbi projektin “Konsolidimi i sistemit të drejtësisë në Shqipëri”, që...

EMIGRACION

POLITIKE

Gjermania: BE të hap negociatat për Shqipërinë

KMA NEWS / Michael Roth, Ministër Shteti për Evropën pranë Ministrisë së Jashtme Federale në një artikull të g...

AKTUALITET

BOTA

Plane për mundësimin e një takimi Trump-Putin

KMA NEWS / Zyrtarët e Shtëpisë së Bardhë po bëjnë plane për një takim të mundshëm mes Presidentit Trump dhe Preside...

Vazhdojnë negociatat për takimin e Trump me Kim Jong Un: Një gjeneral korean vizitë në SHBA

KMA NEWSA / Siç bënë me dije Shtëpia e Bardhë, Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo ka në plan të takohet këtë...

OPINIONE

Mjaft, për hatër t’njeriut e t’Zotit!

KMA NEWS / Mjaft, për hatër t’njeriut e t’Zotit! Nga  Dom Gjergj Meta Ndërkohë që nëpër ekrane tv, seli partish, korridore institucionesh, portale interneti, nga njerëz me dhe pa p...