Dhjetor 08, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Dhunoi gazetarët e Abc News, pezullohet shefi i komisariatit

Dhunoi gazetarët e Abc News, pezullohet shefi i komisariatit

KMA NEWS/ Pas dhunës së ushtruar ndaj grupit të xhirimit të televizionit Abc News, pezullohet shefi i komisariatit Nr.4, Fatmir Lleshi.

Lajmi bëhet i ditur nga burime brenda Drejtorisë së Policisë Tiranë. Incidenti ndodhi sot në mesditë, kur shefi i komisariatit shoqëroi forcërisht gazetarët dhe operatorin e Abc News.

Për këtë ngjarje televizioni i ka kërkuar Prokurorisë të nisë hetimet, ndërsa aktin e ka dënuar edhe Shoqata e Gazetarëve të Mediave Elektonike.

About The Author

Related posts