Nëntor 20, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Fushata e ISIS në internet: “T’i vëmë shkelmin Francës”

Fushata e ISIS në internet: “T’i vëmë shkelmin Francës”

KMA NEWS/ Pas sulmeve të përgjakshme në Paris, ku u vranë 129 persona dhe u plagosën mbi 300 të tjerë, ISIS ka ndërmarrë edhe një fushatë në internet kundër Francës.

Mediat ndërkombëtare kanë publikuar disa prej fotove që mbajnë në profilet e tyre xhihadistët e ISIS.

Shihet flamuri francez me shenjën e këpuce sipër dhe mbishkrimin “T’i vëmë shkelmin Francës”.

Ndërkohë Franca ka nisur sulmet ajrore kundër objektivave të Shtetit Islamik në Irak dhe Siri.

Dje u raportua se u vranë mbi 130 xhihadistë. Aeroplanmbajtësja “Sharl de Gol” u nis drejt Gjirit Persik, për të intensifikuar fushatën e bombardimeve.

isis

Warped: ISIS supporters have come up with their own depraved version of the social media campaign where users changed their profile picture to the French flag in memory of Paris victims

About The Author

Related posts