Nëntor 20, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

LIVE NGA PRISHTINA/ Dhjetra të arrestuar në Prishtinë, prokuroria rrethohet nga protestues

KMA NEWS/ Dhjetëra aktivistë të Vetëvendosjes po qëndrojnë përballë kordonit të policisë pranë ndërtesës së Prokurorisë Themelore të kosovës dhe janë duke kënduar himin kombëtar, njofton Klan Kosova.

Aty po qëndron kryetari i Prishtinës , Shpend Ahmeti dhe nënkryetari, Dardan Sejdiu.

“Policia ka arrestuar dhunshem dhjetera aktiviste ne zyret e Levizjes VETEVENDOSJE!. Kjo polici e cila eshte vene ne mbrojtje te ‘Zajednices’ vazhdon t’i mbaje te bllokuara zyrat tona. Rezistenca e aktivisteve ne rruge po vazhdon dhe ‘Zajednica’ nuk do te kaloje”, shkruan në faqen zyrtare të Lëvizjes Vetëvendosje në Facebook.

About The Author

Related posts