Nëntor 20, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Rrëfimi i tmershëm i taksisit në Bruksel: Nuk e mora një valixhe të terroristëve se s’kisha vend në taksi

Rrëfimi i tmershëm i taksisit në Bruksel: Nuk e mora një valixhe të terroristëve se s’kisha vend në taksi

KMA NEWS / Sulmet terroriste në aeroportin e Brukselit do të kishin përmasa më të mëdha. Të paktën një bombë tjetër do të kishte shpërthyer. Por bomba e tretë nuk u arrit të transportohej në aeroport. Kështu ka rrëfyer taksisti që ka shoqëruar dy vëllezërit kamikazë Khalid El Bakraoui dhe Najim Laachraoui, personin që kishte ndërtuar bombat. Ai u ka thënë autoriteteve se kishte refuzuar ta merrte një valixhe të katërt, për shkak se nuk kishte vend në taksi. Tre antetatorët nuk e kishin lejuar taksistin që t’i prekte valixhet e tyre dhe e kishin lënë atë në shtëpi. Policia, sipas rrëfimit të taksisit, po kërkon për këtë valixhe, në vendin ku ishin strehuar vëllezërit kamikazë dhe Laachraoui, i cili rezultonte i shpallur në kërkim që pas sulmeve terroriste të 13 nëntorit në Paris, i dyshuar si njeriu që kishte përgatitur bombat. Ai u kap vetëm pak orë më parë në Bruksel.

About The Author

Related posts