Dhjetor 12, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Blushi: Me referendumin e Ramës po na tall Evropa

Blushi: Me referendumin e Ramës po na tall Evropa

KMA NEWS / Në një prononcim për median pas mbledhjes së Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, deputeti Ben Blushi tha se standardi që krijoi kjo parti po kthehet në qesharak.

“Jam i bindur se kutitë janë mbushur dhe pjesëmarrja ka qenë më e ulët. Sot nuk dihet rezultati për bashki, nuk dihet rezultati në secilën prej 380 kutive. Sa qesharake ishte e gjithë kjo mjafton tju kujtoj deklaratën e Aurélie Filippetti, ish-ministren e Kulturës e Holande duke folur çfarë po ndodh në PS-në Franceze, tha mos i bëni zgjedhjet si shqiptarët. Standardi që ne krijuan me këtë referendum duke hequr të drejtën e zgjedhjes po kthehet në qesharak. Europa po na tall”,- tha Blushi.

About The Author

Related posts