Dhjetor 12, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Dokle-Servet Pëllumbit: Sa për pushtetin e votës, të rrojë Ilir Meta!

Dokle-Servet Pëllumbit: Sa për pushtetin e votës, të rrojë Ilir Meta!

KMA NEWS / Anika Dokle, vajza e deputetit të PS, Namik Dokle ka replikuar sot me Servet Pëllumbin lidhur me refendumin e PS.

Statusi i Anika Dokles në Facebook: “Servet Pellumbi deklaron se Blushi eshte veteperjashtuar nga PS-ja.
E para, veteperjashtimi eshte nje akt vetjak qe nuk ka nevoje per afirmacionin e te treteve.
E dyta, ne kohera te tjera, pra ne kohe pellumbash, nuk perjashtoheshin nga partia as mendimi ndryshe, as mocionberesit dhe aq me pak kritiket katharsiste brenda kesaj partie. Perkundrazi, me kritikeve u hapej rruga per kryetar partie. Shembulli me i mire, Edi Rama.
Se treti, atyre qe shqetesohen se ku kane qene Blushi & kompani ne betejat e socialisteve ne rruge, vlen t’u thuhet se ajo parti dikur nuk ka qene e papajtueshme me penen, mendjen, intelektualet etj. Perkundrazi, ata kane qene pararoja e socialisteve.
Betejat e socialisteve ne rruge dhe ne frontin elektoral, rezultuan nje hic mos gje ne rastin me te mire dhe vrastare ne rastin me te keq, nderkohe qe vendimet politike sajohen ne tryeza, madje tryeza te majme me peshk, ngjale, krokodil a cfaredoqofte.
Blushi minimalisht i ka parashikuar te gjitha keto. Kjo eshte forca dhe pushteti i mendjes, ne fund te fundit.
Sa per forcen dhe pushtetin e votes, te rroje Ilir Meta!!”

About The Author

Related posts