Dhjetor 07, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Rama shkarkon Zëvensdrejtorin e SHISH

Rama shkarkon Zëvensdrejtorin e SHISH

KMA NEWS /  Zëvendësndrejtori i Shërbimit Informativ Shtetëror, Ylli Alushi është shkarkuar nga detyra. Burimet thonë se shkarkimi i tij është bërë me propozim të kryeministrit Edi Rama dhe është dekretuar nga presidenti Bujar Nishani.

Arsyet e këtij shkarkimi nuk dihen ende. Ajo që dihet, Ylli Alushi është nga Skrapari patrioti i kreut të kuvendit Ilir Meta

Detyrën e nëndrejtorit të SHISH ai e mbante që prej vitit 2003.

About The Author

Related posts