Tetor 14, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Skandali i shekullit: Mulleti, mburoja e Tritan Shehut, Pollos dhe Shkëlzen Berishës në Panama

Skandali i shekullit: Mulleti, mburoja e Tritan Shehut, Pollos dhe Shkëlzen Berishës në Panama

KMA NEWS / Pas publikimit të emrit të Ismail Mulletit që u zbulua në dokumentet e skandalit të Panamasë si bashkëpronar i GFI Techologies. Kompani e specializuar në shënimin dhe monitorimin e hidrokarbureve, e cila ndali punën e saj në Shqipëri më 10 dhjetor të 2015 për shkak të dështimit të autoritetit kontraktues në këtë rast Ministria e Financave për të përmbushur detyrimet e tyre kontraktuale, kanë ardhur edhe reagimet e para ku akuzojnë zyrtarë të lartë të PD dhe njerëz të afërm të tyre. Reagimet vijn nga njerëz shumë të afërm dikur të PD-së, si Ish truproja nr. 1 i Sali Berishës Izet Haxhia dhe ish miku i dikurshëm i PD dhe Berishës Mero Baze. Ata akuzojnë të përfshirë në skandalin e Panamas, për fshehje parash pikërisht. ish ministrin Tritan Shehun, ish ministrin Genc Pollo dhe djalin e ish kryeministrit Berisha, Shkëlzen Berishën.

Ja reagimet e tyre:

Izet Haxhia, ish truproja i Sali Berishës 

Mulleti ka qenë mik i ngushtë i Tritan Shehut dhe më vonë i Berishës

Po lexoja lajmet mbi skandalin finaciar te ‘panama papers ‘ dhe me beri pershtypje nje emer i njohur per mua por edhe per politikanet e pd.qe nga vitet e sundimit te pare 92-97 ..E kam fjalen per Ismail Mulletin apo siç therritet ndryshe Il Mulleti..ky person ka qene nje mik i ngushte i Tritan shehut dhe me vone i berishes..ne kohen e kontrabandes se naftes me serbine gjate luftes se bosnjes ,ka luajtur rol kyç ne kete kontrabande duke qene ortaku i Tritan shehut ne firmen e pd.Shqiponja qe ka qene pergjegjese dhe ka kryer kete kontrabande me bekimin dhe dijenin e vete marshallit …dua te shtoj se vellai i Il mulletit se bashku me Anton gjergjin jane dy personat qe vune bomben tek Vefa me dijenin dhe urdher de shikut. Te ben pershtypje fakti qe ky person ka fituar tenderin e ngjyrosjes se karburanteve ,vetem pak dite para se marshalli te dorzonte pushtetin te kuqeve siç i quan ai,dhe per çudi keta te kuqet e ‘e ndershem’ qe erdhen ne pushtet me premtimin se do te luftonin korrupsionin dhe anullonin te gjitha aferat dhe tenderat korruptive te qeverise se meparshme ,vazhdojne te shijojne parate qe vijne nga keta tendera korruptive, duke i shtuar edhe te tjere ..ketu duhet ta kerkojme ne si popull se perse Nuk po behet reforma ne drejtesi por vetem loje fjalesh, dhe akuza fallco nga te dy krahet politike jo e lagu se lagu ..rrenjet e kesaj mafie politike qe na drejton per 25 vite me radhe jane kaq te thella e te mpleksura me njera tjetren,se asnje reforme apo rotacion politik nuk mund ti shkule apo nxjerr ne shesh ato..duhet nje permbysje e madhe qe te pastroje njehere e mire politiken mafioze te tiranes qe si vampire te pangopur me gjakun e ketij populli,Nuk njofin as ligj as drejtesi por vetem para..I takon popullit ta thote fjalen e vet dhe jo te shesi voten ….

 

izetiIzet Haxhia

14 orë ·

Po lexoja lajmet mbi skandalin finaciar te ‘panama papers ‘ dhe me beri pershtypje nje emer i njohur per mua por edhe per politikanet e pd.qe nga vitet e sundimit te pare 92-97 ..E kam fjalen per Ismail Mulletin apo siç therritet ndryshe Il Mulleti..ky person ka qene nje mik i ngushte i Tritan shehut dhe me vone i berishes..ne kohen e kontrabandes se naftes me serbine gjate luftes se bosnjes ,ka luajtur rol kyç ne kete kontrabande duke qene ortaku i Tritan shehut ne firmen e pd.Shqiponja 

Mero Baze: Ismail Mulleti mbulesa e Genc Pollos dhe Shkëlzen Berishës

Botuesi i gazetës “Tema” Mero Baze përmes një postimi në facebook thotë se pas Ismail Mulletit që prej 1996 ka shërbyer si mbulesë për deputetin e PD-së Genc Pollo.

“Ismail Mulleti është mbulesa e Genc Pollos në çdo biznes që nga viti 1996 dhe konçesioni i ngjyrosjes është njeriu që mbulon Shkëlzen Berishën. Lekët i paskan çuar deri në Panama po këta nuk duhen çuar aq larg. Sështë keq Burgu Bënçës”

meroo-1

About The Author

Related posts