Nëntor 18, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Noka përplaset me Tahirin për grabitjen në Rinas: Ta tregoj unë ty, o çerr!

Noka përplaset me Tahirin për grabitjen në Rinas: Ta tregoj unë ty, o çerr!

KMA NEWS / Grabitja e miliona eurove në Rinas ka qenë temë e një debati të ashpër sot në Kuvend mes deputetit të PD-së, Flamur Noka dhe ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Noka tha se grabitja mund të ishte parandaluar, teksa hodhi akuza ndaj ministrit të Brendshëm për favorizim të grabiësve. Ndërkohë Tahiri nga ana e tij u shfajësua duke thënë se policia i kishte kërkuar aeroportit që të merrte masat për këto lloj situata. Më pas Flamur Noka i është drejtuar ashpër.

 “Kush nuk merr vesh? O cerr, o cerr, ta tregoj unë ty”, u shpreh Noka.

Për të qetësuar situatën u desh ndërhyrja e nënkryetares së Kuvendit, Valentina Leskaj.

About The Author

Related posts