Nëntor 18, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Ndahet nga jeta Arben Malo kryebashkiaku i Ersekës

Ndahet nga jeta Arben Malo kryebashkiaku i Ersekës

KMA NEWS / Në orët e para të mëngjesit u nda nga jeta në mënyrë të papritur Arben Malo, kryetari i Bashkisë së Kolonjës.

Kryebashkiaku 46-vjeçar ndërroi jetë në banesën e tij dhe është dërguar në morgun e spitalit mëngjesin e sotëm.

Nga të dhënat paraprake dyshohet se vdekja i ka ardhur si rezultat i një infarkti kardiak. Arben Malo u zgjodh si kryetar i Bashkisë së Kolonjës nën siglën e Partisë Socialiste në zgjedhjet e qershorit 2015.

About The Author

Related posts