Dhjetor 08, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Reagim ironik i Petrit Vasilit për marveshjen Rama – Basha

Reagim ironik i Petrit Vasilit për marveshjen Rama – Basha

KMA NEWS / Kryetari i saj, Petrit Vasili ka shpërndarë në faqen e tij në Facebook një reagim të shkurtër. Ajo që vihet re është ironia e Vasilit, kur thotë se shpreson që nga shtyrja e zgjedhjeve me 7 ditë opozita do të realizojë objektivat e saj kundër kanabisit dhe dekriminalizimit.

“Jam i kenaqur qe me ne fund u arrit marreveshja qe luftova deri ne fund. Jam i kenaqur edhe qe opozita do te mare pjese ne zgjedhje. Clirimi nga detyrimet burokratike me jep gjithe kohen qe t’i dedikohem fushates per te nxjerre LSI-ne force te pare. Shpresoj qe ne keto 7 dite te cmuara te shtyrjes se zgjedhjeve, opozita do te realizoje objektivat e saj per standarde te larta ne zgjedhje, luften kunder droges dhe dekriminalizimin”, shkruan Vasili.

Kryetari i LSI-së është një prej ministrave të shkarkuar në bazë të marrëveshjes Rama-Basha. Ai do të zëvendësohet me një ministër teknik të propozuar prej opozitës.

About The Author

Related posts