Dhjetor 07, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Anthony Joshua mbron titullin e botës në boks

Anthony Joshua mbron titullin e botës në boks

KMA NEWS / Anthony Joshua ka rikonfirmuar titullin e kampionit të botës në peshat e rënda në boks, duke mbrojtur titujt IBF, WBA dhe IBO.

Anthony Joshua mposhti boksierin nga Kameruni, Carlos Takam, në një meç të zjarrtë në Cardiff.

Britaniku Joshua mbrëmjen e së shtunës mbrojti titullin në Cardiff në “Principality Stadium”, para më shumë se 70 mijë shikuesve dhe milionave të tjerë para ekraneve, duke e mposhtur Carlos Takamin.

Image

Joshua dominoi që në fillimim të ndeshjes. Ai fillimisht e goditi Takam në syrin e djathtë duke e dëmtuar.  Gjatë raundeve të tjera Joshua e ka dëmtuar edhe në anën e majtë, çka detyroi gjyqtarin të ndërpresë ndeshjen, duke i dhënë fitoren Joshuas që i ka mundësuar të mbrojë edhe titullin e kampionit të botës.

Kjo ishte fitorja e 20 në 20 ndeshje deri më tani në karrierë për Joshuan, 19 me nokaut dhe kjo tani e ndërprerë para kohe për shkak të  dëmtimeve të kundërsharit.

Josha pas ndeshjes shprehet se do të bëjë karjerë të madhe .

“Dua qe te bej karier edhe me te madhe ne boks. Dua qe ta mbroj ende titullin dhe te vazhdoj me fitore”  tha Joshua

Image
 

About The Author

Related posts