Dhjetor 12, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Ja pse u kërkua kontrolli i shtëpisë së Tahirit

Ja pse u kërkua kontrolli i shtëpisë së Tahirit

KMA NEWS / Kërkesa për kontroll në banesën e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ishte një nga kërkesat që u miratua nga Këshilli i Rregullores, Imunitetit dhe Mandateve. Por një detaj interesant mësohet mbi këtë kërkesë të organit të akuzës. Gazetari Trashgim Sokolaj i ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan tha se kërkesa e Prokurorisë kishte si syinim të gjente në banesën e deputetit të PS-së varësen e përfolur në përgjimet e dosjes “Habilaj”. Sipas përgjimit në fjalë Moisi Habilaj rrëfen se ka blerë 2 varëse me diamantë për 9 mijë euro për gruan dhe nënën e Saimir Tahirit.

About The Author

Related posts