Dhjetor 08, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Lideri historik i PD, Sali Berisha feston sot 73 vjetorin e lindjes

Lideri historik i PD, Sali Berisha feston sot 73 vjetorin e lindjes

KMA NEWS / Ish kryeministri dhe lideri historik i PD Sali Berisha sot feston përvjetorin e 73 të lindjes.  Berisha përmes faqes së tij të Fb i shpreh mirënjohje familjes së tij dhe gjithë miqëve e simpatizantëve.

“Miq, sot 73 vjeç! Hyra ne vitin e katert te vjeshtes time si pranvere! Mirenjohje te pakufishme per familjen time dhe te gjithe ju. Lavdi Zotit! Paçi bekimin e Tij! sb”- shkruan në fb Berisha.

Redaksia KMA News i uron edhe 100 vite të tjera të shëndetëshme liderit historik demokrat.

Mes shumë urimesh spikat edhe ai i kreut demokristian  Nard Ndoka i cili përmes një status në Facebook, me një dedikim të shkurtët, por plot fjalë me peshë, ka uruar ish kryeministrin.

‘Sali Berisha politikani me konseguent, patriot, largpamës, tolerant, i fortë e i pamposhtur!

Më i miri i politikës shqiptare!

Urime Doktor Berisha!’, shkruan Nard Ndoka në Facebook, duke uruar ish-kryeministrin Sali Berisha për ditëlindjen e 73 të tij.

Ndokaa

About The Author

Related posts