Tetor 18, 2018

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Koncert i madh në Londër në kuadër të festave të Nëntorit

Koncert i madh në Londër në kuadër të festave të Nëntorit

KMA NEWS / Koncert i madh festiv, festojm së bashku festat e Nëntorit të lirisë në kryeqytetin botërorë të kulturës, Londër.

Në kuadër të festave Kombëtare të Nëntorit në mbarë vendet ku ka shqiptarë po fryen era e atmosferës festive për festimin në mënyrë dinjitoze të këtyre ditëve të shënuara historike për mbarë kombin shqiptar.

Ndërkohë që po përgatiten të zhvillohen një sërë aktivitetesh dhe koncertesh festive një ndër to është edhe koncerti që do të zhvillohet në kryeqytetin e kulturës botërore Londër, me pjesmarrjen e këngëtarit të njohur shqiptar të ardhur nga Greqia Vladimir Seferi, i cili njihet për interpretimin  e tij me një zë brilant, jo vetëm për këngët popullore të Jugut, por edhe për interpretimin prefekt  të këngëve patriotike të veriut, si dhe këngëtarja e njohur Ardiana Koreta bashkë me këngëtarin tjetër të talentuar Alfred Zekaj.

Koncerti do të zhvillohet ditën e shtunë, më 02 dhjetor 2017 në orën 17.00 në zonën Kilburn.

Mos humbisni rastin të kaloni një natë të bukur dhe të këndëshme nënë interpretimin e këngëve popullore dhe patriotike shqiptare të shoqëruar nënë tingujt vitrtuoz të instrumentisëve shqiptarë, dhe të stolisur nga flamujt e bukur kuq e zi të kombit.

Adresa: Vila Ronel, London, 46 BIRGHNGTON RD – Kilburn. Codi postar NW6 4LL

23660438_828524313994609_703338200_o

About The Author

Related posts