Mars 24, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Romela Begaj shpallet kampione e botës: Nuk e takojnë pushte-tarët

Romela Begaj shpallet kampione e botës: Nuk e takojnë pushte-tarët

KMA NEWS / Ajo na bëri të gjithë krenarë teksa arriti të shpallej kampione bote në Botërorin e disa ditëve më parë, mirëpo a ka sporti mbështetjen e duhur nga shtetit? Sportistja tregon se aktualisht ndodhet në Greqi.

Ajo flet edhe për urimet që ka marrë nëpërmjet rrjeteve sociale por sqaron se personalisht nuk e ka kontaktuar askush.  “Aktualisht ndodhem në Greqi ku po kurohem pas dëmtimit. Kam marrë shumë urime pas suksesit.

Objektivi është Evropiani që zhvillohet në Shqipëri, pasi është një garë shumë e rëndësishme” deklaroi ajo për ‘’Report tv”.  Romela Begaj siguroi medaljen e arit në stilin e shkëputjes me 107 kg dhe nënkampione në dygarësh me 235 kg në Botërorin e peshëngritjes që u zhvillua në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

About The Author

Related posts