Tetor 23, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Shqipëria nën ujë, Dritan Hila: Këta dy të fundit ju vunë kazmën instituteve! Mësoni notin tani!

Shqipëria nën ujë, Dritan Hila: Këta dy të fundit ju vunë kazmën instituteve! Mësoni notin tani!

KMA NEWS / Për përmbytjet që kanë ndodhur në disa qarqe të vendit ku ende ndodhen nënë ujë mijëra banesa ka reaguar edhe Dritan Hila.

Duke bërë një rezyme se çfarë është bërë në tre dekadat e fundit  me bonifikimin e vendit ai  thekson se para 25 vitesh filluan të vidheshin lekët e investimeve.

Për dy qeveritë e fundit të vendin Hila shpehet se  i vunë kazmën instituconeve të vendit që kishin ndërtuar të parët.

“Helbete, leke qe i merr uji. Pastaj erdhen ca te tjere qe ja rrasen me ndertime e zbukurime se edhe aty behej lek. Dhe te dy keta te fundit ju vune kazmen ca instituteve qe kishin ndertuar te parët se iu duken kot. Mire ia bete. Mesoni notin tani.”

REAGIMI:

Ky vend qe ditet e veres i thoni i bukur, aty ku syri sot shikon fusha, dikur ka qene kenete. Erdhen ca çuna para 70 vjetesh qe e bonifikuan dhe bene keto fushat e sotme qe permbysen hera heres. Pastaj para 25 vjetesh erdhen ca te tjere qe kanalet qe kishin bere te paret demek i meremetonin por ne fakt i vidhnin leket. Helbete, leke qe i merr uji. Pastaj erdhen ca te tjere qe ja rrasen me ndertime e zbukurime se edhe aty behej lek. Dhe te dy keta te fundit ju vune kazmen ca instituteve qe kishin ndertuar te parët se iu duken kot. Mire ia bete. Mesoni notin tani. (J.V/Faxweb)

About The Author

Related posts