Janar 19, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Strasburgut urdhron qeverinë shqiptare ti paguaj vjehrrit të Lulzim Bashës 13 milionë euro

Strasburgut urdhron qeverinë shqiptare ti paguaj vjehrrit të Lulzim Bashës 13 milionë euro
REKLAMA NE LAJM

KMA NEWS / Gjykata e Strasburgut ka rrëzuar qeverinë e Edi Ramës për çështjen e pallatit të vjehrrit të kryetarit të PD Lulzim Basha, shkatërruar në Vlorë. Burime kanë bërë të ditur se Strasburgu ka vendosur në mënyrë unanime që qeveria shqiptare ka shkelur të drejtat e njeriut dhe për këtë i detyrohet pronarëve një dëmëshpërblim me një shume marramendëse prej 13 milion euro.

Gjykata e Strasburgut urdhëron qeverinë shqiptare të dëmshpërblejë familjaret e dëmtuar.

Qeveria shqiptare do te paguaje 13 milion euro nga buxheti i shqiptarëve per vendimin e shkaterrimit te nje pallati banimi te pajisur me leje te rregullt. Vendimi hap nje precedent për çdo qytetar prona e te cilit shkaterrohet në menyrë të paligjshme nga qeveria.

Plani ogurzi i kryeministrit Rama, i mirëmenduar për pasojat që do ti shkaktoi shtetit për prishjen e pallatit ku ishte bashkëpronar vjehrri i Lulzim Bashës, tashmë do ti kushtojë buxhetit të shtetit 13 milion euro.

 

 

REKLAMA NE LAJM

About The Author

Related posts