Janar 19, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

FOTO LAJM: Miell, ujë dhe fyerje. Çfarë ndodhi sot në Kuvend

FOTO LAJM: Miell, ujë dhe fyerje. Çfarë ndodhi sot në Kuvend
REKLAMA NE LAJM

KMA NEWS / Opozita mbajti të bllokuar foltoren e Kuvendit dhe nuk lejoi vazhdimin e saj, duke kërkuar përjashtimin më parë të kryeministrit Edi Rama. Si për rastësi, në momentin që në sallë hyri Sali Berisha, Flamur Noka hodhi në drejtim të kryeministrit një sasi mielli.

Mielli kapi edhe kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi, ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati dhe anëtarë të tjerë të qeverisë. Menjëherë pas kësaj, Ruçi përjashtoi deputetin Flamur Noka, ndërsa pak minuta më vonë edhe Ervin Salianjin. Por që të dy deputetët e opozitës refuzuan që të largohen nga salla.

http://kma-news.com/2018/04/tension-ne-parlament-miell-dhe-shishe-uji-ne-drejtim-te-kryeministrit-rama/

   

REKLAMA NE LAJM

About The Author

Related posts