Nëntor 17, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

VIDEO/ Zjarr masiv tek zona e Medresesë, zjarrëfikësit në vështirësi në evakuimin e punonjësve

VIDEO/ Zjarr masiv tek zona e Medresesë, zjarrëfikësit në vështirësi në evakuimin e punonjësve

KMA NEWS / Burime të Fax News bëjnë me dije se pak minuta më parë, një zjarr masiv ka përfshirë një magazinë në zonën e Medresesë në kryeqytet.

Ende nuk dihen rrethanat e rënies së zjarrit. Forcat zjarrëfikëse së bashku me policinë janë në vendngjarje në përpjekje për të evakuar personat që mund të gjenden brenda magazinës. Sipas informacioneve brenda në magazinë në momentin e zjarrit ka patur punonjës.

Burimet bëjnë me dije se disa persona që ndodheshin brenda magazinës rrezikojnë jetën e tyre pasi flakët janë të dendura.

Zjarrëfikësit janë duke punuar për uljen e flakëve të zjarrit dhe shpëtimin e personave. Ende nuk ka informacion për persona të lënduar, ndërsa flakët janë shpërndarë edhe në një magazinë ngjitur. Shkaku ende është i paqartë.

Në pritje të informacioneve të tjera….

About The Author

Related posts