Janar 19, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Zbardhet takimi Meta-Lu, çfarë u diskutua mes tyre

Zbardhet takimi Meta-Lu, çfarë u diskutua mes tyre
REKLAMA NE LAJM

KMA NEWS / Ka përfunduar takimi i ambasadorit amerikan në Tiranë, Donald Lu me Presidentin e Shqipërisë Ilir Meta

Në një prononcim për mediat, drejtori i Kabinetit të Presidentit, Arben Cici, është shprehur se takimi ka konfirmuar klimën miqësore në marrëdhëniet SHBA-Shqipëri.

“Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta priti sot në një takim Ambasadorin e SHBA-së në Shqipëri Donald Lu me të cilin diskutuan mbi marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy vendeve tona dhe mbi çështjet aktuale të sigurisë rajonale dhe ndërkombëtare.
Në kuadër të integrimit evropian të Shqipërisë, çështjes së rëndësishme të hapjes së negociatave u nënvizua rëndësia e ecurisë dhe implementimit të reformës në drejtësi dhe u shkëmbyen mendime rreth situatës aktuale në vend.
Fryma e përzemërt, miqësore dhe bashkëpunuese karakterizoi, ashtu si gjithmonë, këtë takim.”-është shprehur Cici.

Takimi mes Lu dhe Metës u zhvillua pasi në media dolën pjesë nga një letër e ish-kryeprokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla, ku Llalla shprehej se Lu i kishte kërkuar arrestimin e asokohe, kreut të Kuvendit, Ilir Meta, sot President i vendit./Fax News/

REKLAMA NE LAJM

About The Author

Related posts