Tetor 18, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Chelsea ofron 45 milioneuro, për futbollistin e kombëtares shqiptare Hysajn

Chelsea ofron 45 milioneuro, për futbollistin e kombëtares shqiptare Hysajn

KMA NEWS / Nëse Chelsea do të vendosë që në sezonin tjetër t’ja besojë drejtimin trajnerit italian Maurizio Sarri, së bashku me italianin drejt Londrës do të udhëtojë edhe një futbollist shqiptar bëhet fjalë për Elseid Hysaj.

Prej kohësh emri i mbrojtësit të djathtë të Napolit lakohet në disa klube të njohura evropiane dhe sipas asaj që shkruajnë mediat Chelsea duket se është më afër.

Hysaj që ende nuk ka bërë rinovimin me Napolin është një prej futbollistëv që ka dalë nga duart e trajnerit Sarri dhe pasi e solli nga Empoli në Napoli, ai është gati ta bëjë edhe drejt Londrës.

Daily Star në Angli shkruan së për mbrojtësin e djathtë të kombëtares shqiptare janë gati 45 milionë euro, që ai të shkëpusë marëdhëniet me Napolin.

About The Author

Related posts