Tetor 14, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Hapet me një ceremoni fantastike botërori Rusi 2018 / Ja dhe kalendari e orari i ndeshjeve

Hapet me një ceremoni fantastike botërori Rusi 2018 / Ja dhe kalendari e orari i ndeshjeve

KMA NEWS / Kampionati Botëror, Rusia 2018, ka filluar me një ceremoni hapëse madhështore që do të hyjë në histori.

Ishte legjendari britanik, Robbie Williams ai që performoi në ceremoninë hapëse bashkë me Aida Garifullinan, sopranon e njohur ruse.

Dyshja performuan hitet e Robbiet, si “Feel”, “Let Me Entertain You” dhe “Angels.

Publiku u ndez gjatë performancës së Robbiet, i cili pushtoi stadiumin Luzhniki në Moskë.

Kampionati Botëror fillon nga ora 17:00 me ndeshjen e parë mes Rusisë dhe Arabisë Saudite.

Plot 81 mijë tifozë janë të pranishëm në stadiumin Luzhniki në Moskë.

hapja rusi

Image
Image

 

NDESHJET E GRUPEVE TË BOTËRORIT

 14 qershor
Grupi A         Rusi-Arabi Saudite ora 17:00

 15 qershor
Grupi A      Egjipt – Uruguai      ora 14:00
Grupi B      Marok-Iran               ora 17:00
Portugali-Spanjë     ora 20:00

 16 qershor
Grupi C       Francë-Australi        ora 12:00
Grupi D       Argjentinë-Islandë   ora 15:00
Grupi C       Peru-Danimarkë       ora 18:00
Grupi D       Kroaci-Nigeri             ora 21:00

17 qershor
Grupi E       Kosta Rika – Serbi       ora 14:00
Grupi F       Gjermani – Meksikë    ora 17:00
Grupi E       Brazil – Zvicër              ora 20:00

 18 qershor
Grupi F       Suedi – Kore e Jugut    ora 14:00
Grupi G      Belgjikë – Panama        ora 17:00
Grupi G      Tunizi – Angli                ora 20:00

 19 qershor
Grupi H       Kolumbi – Japoni       ora 14:00
Poloni – Senegal         ora 17:00
Grupi A        Rusi – Egjipt                ora 21:00

 20 qershor
Grupi B       Portugali – Marok               ora 14:00
Grupi A       Uruguai – Arabi Saudite     ora 17:00
Grupi B        Iran – Spanjë                         ora 20:00

 21 qershor
Grupi C       Danimarkë – Australi       ora 14:00
Francë – Peru                     ora 17:00
Grupi D       Argjentinë – Kroaci          ora 20:00

 22 qershor

Grupi E       Brazil – Kosta Rika           ora 14:00
Grupi D      Nigeri – Islandë                ora 17:00
Grupi E      Serbi – Zvicër                     ora 20:00

23 qershor
Grupi G       Belgjikë – Tunizi                      ora 14:00
Grupi F       Koreja e Jugut – Meksikë       ora 17:00
                      Gjermani – Suedi                     ora 20:00

24 qershor
Grupi G       Angli – Panama                       ora 14:00
Grupi H      Japoni – Senegal                     ora 17:00
Poloni – Kolumbi                     ora 20:00

25 qershor
Grupi A        Uruguai – Rusi                       ora 16:00
Arabi Saudite – Egjipt           ora 16:00
Grupi B        Spanjë – Marok                       ora 20:00
Iran – Portugali                       ora 20:00

26 qershor
Grupi C       Australi – Peru                        ora 16:00
Danimarkë – Francë              ora 16:00
Grupi D      Nigeri – Argjentinë                 ora 20:00
Islandë – Kroaci                       ora 20:00

 27 qershor
Grupi F      Koreja e Jugut – Gjermani     ora 16:00
Meksikë – Suedi                       ora 16:00
Grupi E      Serbi – Brazil                            ora 20:00
Zvicër – Kosta Rika                 ora 20:00

 28 qershor
Grupi H     Japoni – Poloni                ora 16:00
Senegal – Kolumbi          ora 16:00
Grupi G      Panama – Tunizi              ora 20:00
Angli – Belgjikë                ora 20:00

 

About The Author

Related posts