Korrik 18, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Injorancë shtetrore / Kombëtarja izraelite kalon nga VIP kurse Kuq e Zinjtë jo!

Injorancë shtetrore / Kombëtarja izraelite kalon nga VIP kurse Kuq e Zinjtë jo!

KMA NEWS / Injorancë shtetrore / Kombëtarja izraelite kalon nga VIP kurse Kuq e Zinjtë jo!

Qeveria shqiptare i mohon trajtimin preferencial kombëtares Kuq e Zi, pas fitores me Izraelin.
Djemtë e Panuçit që korrën një fitore të suksesëshme ndaj Izraelit në Elbasan Arena u nisën drejt Skocisë për ndeshjen e rradhës që do të luhet më 10 shtator në Glazgou, nuk mund të kalojnë nga terminali VIP, por si pasagjerë të zakonshëm, ndërkohë që izraelitët kaluan si zotërinjë nga terminali i VIP-ave, sikur Rama të ishte kryeministër i Izraelit e jo Shqipërisë

Aq sa Turp po aq dhe Injorancë!

Kur shteti dhe politika ka nevoj për ekipin kombtar e çojn në qiell, kur nuk kanë interesa personale e trtajtojnë si mos më keq.

Po pse more mjeranë qeveritarë e pusht-tetarë, mos vallë investuat ndonjë qindarkë ju, për përgatitjen e këtyre futbollistëve heronjë?!

Turp më të madh nuk mund të ketë të respektosh të huajin në kulm dhe të keqtrajtosh heronjtë e tu, ku nuk ndodh në asnjë vend të botës.

Ky gjest të bënë të besosh edhe se ndryshimet e kufijëve që po planifikojnë Tirana dhe Prishtina janë në dëmë të sovranitetit dhe kombit shqiptar.

Turp! Turp! Turp! Dhe faqen e zezë e paçin gjithë jetës ato që bëjnë skenare dhe prapskena të tilla!

Populli është zgjuar tashmë se i ka shku aty ku nuk mban më, i ka shkuar thijka në palcë.

 

 

About The Author

Related posts