Dhjetor 09, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Këngëtarja e njohur Anjeza Shahini pret të bëhet nënë

Këngëtarja e njohur Anjeza Shahini pret të bëhet nënë

KMA NEWS / Këngëtarja e njohur Anjeza Shqhini pret të bëhet nënë

Këngëtarja e njohur shqiptare Anjeza Shahin pritet të bëhet nënë. Disa kohë më parë Anjeza festoi tre vjetorin e martesës me diplomatin anglez Paul Edward Conolly, ndërsa dje ka dhënë edhe lajmin e bukur për fansat e saj.

Anjeza-shahini-me-diplomatin-anglez-burre-438x360

Përmes një fotoje ku shfaqet nga një SPA, ajo tregon se është në pritje të një bebeje. Anjeza Shahini prej vitesh është larguar nga Shqipëria dhe jetonë në kryeqytetin britanik ku ka ndërtuar një jetë të re me diplomatin anglez Paul Edward Conolly.

Anjeza Shahini u bë e famëshme në finalen e Eurovizion 2004

Anjeza ishte e para këngëtare shqiptare që shkeli për herë të parë skenën e Eurovision. Ishte kënga The Image of You, e përshtatur në shqip nga kënga Imazhi yt fituese e festivalit të RTSH me tekst të Agim Doçit dhe Edmond Zhulalit. Këga pati një sukses të jashtëzakonshëm. Ku në gjysmëfinale u prezantua për herë të parë në arenën ndërkombëtare arriti të merrte vendin e katër duke u vlerësuar me 167 pikë, ndërsa në natën finale Anjeza zuri vendin e 7 duke hyrë në TOP 10 këngët më të mira në Eurovision 2004.

anjeza 1

Rruga e saj drejt triumfit nisi në vitin 2003, kur ishte vetëm 16 vjeçe, ku fitoi edicionin e parë të emisionit “Ethet e së premtes “. Po në këtë vit Anjeza do të shpallej fituese e Festivalit të 42 të Radiotelevizionit Shqiptar zhvilluar në Pallatin e Kongreseve në Tiranë me këngën “Imazhi yt”, një sintetizim i pop-it. Këtu e ka piknisjen edhe karrjera e madhe e Anjeza Shahinit, për të vazhduar me shumë suksese të tjera në vazhdim.anjeza-600x387

 

About The Author

Related posts