Dhjetor 09, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Kryeministria jep detajet e takimit të Ramës me Metën, pas mosdekretimit të Sandër Lleshit

Kryeministria jep detajet e takimit të Ramës me Metën, pas mosdekretimit të Sandër Lleshit

KMA NEWS / Kryeministria jep detajet e takimit të Ramës me Metën, pas mosdekretimit të Sandër Lleshit

Pas përfundimit të takimit 90-minutësh të kreut të qeverisë Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta, deklarata e parë zyrtare ka ardhur nga kryeministria. Në reagim theksohet se takimi vjen pas mosdekretimit të Sandër Lleshit si Ministër i Brendshëm.

Me kërkesë të tij, Kryeministri u takua me Presidentin e Republikës, për të diskutuar rreth përmbajtjes së letrës së këtij të fundit mbi propozimin për dekretimin e Gjeneral Sandër Lleshit si Ministër i Brendshëm.

Bashkëbisedimi ishte i hapur e konstruktiv dhe kryeministri do të vijojë komunikimin me Presidentin e Republikës,”thuhet nga burime zyrtare të kryeministrisë.

About The Author

Related posts