Nëntor 20, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Shkarkimi i ministrave, vjen reagimi i opozitës: Nuk lahet m*ti me sh*rrë!

Shkarkimi i ministrave, vjen reagimi i opozitës: Nuk lahet m*ti me sh*rrë!

KMA NEWS / Shkarkimi i ministrave, vjen reagimi i opozitës: Nuk lahet m*ti me sh*rrë!

Pas ndryshimeve që ka bërë në qeveri kryeministri Edi Rama kanë ardhur dhe reagimet e para nga ana e partive opozitare, të cilat e konsiderojnë të pamjaftueshme këtë lëvizje.

Për deputetët Edi Paloka dhe Petrit Vasili duhet shkarkimi i Edi Ramës, pasi sakohë që ai është kryeministër të tjerët janë thjesht vegla.

“Vetem nje shprehje e popullit mund te me vije ne mend tani per ndryshimet ne qeveri te Rames: “Te lash mutin me shurre” Ik Edvin se nuk te pastron e nuk te shpeton me asgje…”, shkruan Paloka.

Ndërkohë që Vasili shkruan: Qeveria ra!! Tani mbetet vetem kryeministri, por durim, per fare pak do te iki edhe ai!!!

Kujtojmë se ministrat që qëndrojnë janë: Olta Xhaçka, Pandeli Majko, Etilda Gjonaj, Ogerta Manastirlliu, Blendi Klosi dhe Sandër Lleshaj, i cili pak javë më parë mori detyrën.

Ndërkohë që Rama ka paralajmëruar se kanë afat deri në muajin Qershor për Blendi Klosin dhe Ogerta Manastirlliun, duke iu referuar afatave që ata do të kenë në qarqet e tyre elektrorale.

Fatin e të shkarkuarës e ka patur dhe zëvendëskryeministrja Senida Mesi, e cila do të zëvendësohet nga deputeti Erion Braçe. Rama ka kthyer në qeveri dhe Elisa Spiropalin, e cila do të mbajë postin e Ministres për marrëdhëniet me Parlamentin.

QEVERIA E RE:

Zv.kryeministre Senida  Mesi Erion Braçe
Minister Shteti per shqiptaret jashte kufijve Pandeli Majko Nuk ndryshon
Minister Shteti per sipermarrjen Sonila Qato  Eduard Shalsi
Minister i Jashtem Ditmir Bushati Genti Caka
Minister i Brendshem Sandër Lleshi Nuk ndryshon
Ministria e Mbrojtjes Olta Xhacka Nuk ndryshon
Ministria e Drejtesise Etilda Gjonaj Nuk ndryshon
Ministria e Kultures Mirela Kumbaro Elva Margariti
Ministria e Financave, Ekonomise dhe Punës Arben Ahmetaj  Anila Denaj
Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinise Lindita Nikolla  Besa Shahini
Ministria e Shendetesise dhe Kujdesit Social Ogerta Manastirliu  Nuk ndryshon
Ministria e Energjise dhe Infrastruktures Damian Gjiknuri  Belinda Balluku
Ministria e Bujqesise dhe Zhvillimit RuralMinistria e Turizmit dhe Mjedisit Niko Peleshi 

Blendi Klosi

 

Bledi Çuçi 

Nuk ndryshon

About The Author

Related posts