Nëntor 21, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Ndahet nga jeta gazetari i njohur grek Themos Anastasiadis

Ndahet nga jeta gazetari i njohur grek Themos Anastasiadis

KMA NEWS /  Ndahet nga jeta gazetari i njohur grek Themos  Anastasiadis

Gazetari, prezantuesi dhe botuesi, Themos Anastasiadis ka humbur betejën me kancerin pas një lufte prej një viti e gjysmë.

Ai është shuar mbrëmjen e kaluar më 22 Janar, në moshën 61-vjecare.

Gazeta e njohur greke me anë të një njoftimi të publikuar, shpreh pikëllimin për ndarjen nga jeta të njeriut që e cilëson si tepër frymëzues.

“Themos la një shenjë të pashlyeshme në gazetarinë greke me qetësinë, humorin, punen kerkuese, miqesine dhe solidaritetin e tij duke lënë prapa disa nga momentet më të bukura në media”- shkruan gazeta, duke nenvizuar “Me largmin e tij, gazeta dhe gjithe stafi do te humbase shume, por edhe më shumë nga familja e tij e dashur.
Lamtumirë Themos. Kujtimi yt nuk do te vdese,” – shkruan ajo.

 

Anastasiadis kishte punuar për gazeta të ndryshme, kryesisht Kathimerini, To Vima dhe Eleftherotypia.

Në vitin 2005, së bashku me gazetarin e njohur televiziv Makis Tryantafilopoulost ai krijoi një gazetë të re të së dielës të quajtur Proto Thema. Ai ishte gjithashtu redaktor i sporteve të gazetës Protathlitis (Kampion); një gazetë që mbështet Olympiakosin, një nga ekipet më të njohura greke që ai mbështeti.

Përveç punës së tij në gazetarinë e shkruar, Anastasiadis kishte punuar edhe në televizion. Nga viti 2001 deri në shkurt 2006 ai ishte mikpritësi i “Ola”, ( Të gjitha) një emision me humor në televizionin Alpha TV. Në këtë emision ai do të ftojë personalitete të ndryshme nga showbiz grek dhe do të nxjerrë në pah shumë momente qesharake nga televizioni grek.

Në mars të vitit 2006, Anastasiadis u bë mikpritësi i emisionit “Ola XXL” në televizionin ANT1. Që nga viti 2008, shfaqja vazhdon me një emër të ndryshëm çdo vit, por përmban fjalën “Ola”, që në shqip do të thotë të gjitha.

About The Author

Related posts