Dhjetor 09, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Ambasadori i BE dhe zv/ambasadorja amerikane vizitë urgjente në zyrën e Ramës

Ambasadori i BE dhe zv/ambasadorja amerikane vizitë urgjente në zyrën e Ramës

KMA NEWS / Ambasadori i BE dhe zv/ambasadorja amerikane vizitë urgjente në zyrën e Ramës

Pas vendimit unanim të Partisë Demokratike dhe aleatëve të saj për djegien e mandateve, bëhet e ditur se ambasadori i BE-së dhe zv.ambasadorja e SHBA-së kanë mbërritur në zyrën e kryeministrit Edi Rama.

Ambasadori i BE-së Luigi Soreca dhe dhe Zv/ambasadorja amerikane Leyla Moses-Ones kanë mbërritur pak minuta më parë në Kryeministri për të zhvilluar një takim me kreun e qeverise.

Ende nuk nuk dihen detajet, por temë e diskutimit mendohet të jetë pikërisht situata politike e krijuar në vend, pas protestës së 16 shkurtit, ku Partia Demokratike vendosi në mënyrë unanime djegien e mandateve.

Ditën e sotme në mënyrë unanime deputetët e Partisë Demokratike vendosën djegien e mandateve, ndërkohë që pritet dhe një qëndrim zyrtar i Lëvizjes Socialiste për Integrim,

About The Author

Related posts