Korrik 20, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Vendim i papritur i Bashës: Propozoj djegien e mandateve!

Vendim i papritur i Bashës: Propozoj djegien e mandateve!

KMA NEWS / Vendim i papritur i Bashës: Propozoj djegien e mandateve!

Pas protestës së oraganizuar nga opozita ditën e djeshme, kreu i PD-së, Lulzim Basha në një deklaratë për mediat u shpreh se i ka propozuar grupit parlamentar të PD-së djegien e mandateve.

Basha tha se e ka lexuar siç duhet mesazhin që i erdhi nga protesta. Ndaj ai tha se do ti propozojë grupit parlamentar që të marrin vendimin për të djegur mandatet.

“Ne përballë nuk kemi një kryemninistër dhe parti politike, por një bandë. Ka ardhur në pushtet nëpërmjet bandave dhe për llogari të bandave. Ju siguroj që unë e kam kuptuar mesazhin tuaj, ai është i qartë, kështu nuk vazhdohet më, kupa është mbushur dhe derdhur. Ne nuk do vazhdojmë të jemi fasadë e një parlamenti. Ndaj unë jam sot këtu për t’ju thënë me përgjegjësi të plotë se e kam lexuar vullnetin tuaj. Ndaj kam vendosur t’i propozoj grupit parlamentar dhe forumeve më të larta politike djegien e mandateve të deputeteve tanë”, tha ai.

About The Author

Related posts