Tetor 23, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Kuq e Zinjtë megjithë lojën e mirë mposhten në 45 minutat e para nga Turqit 0-1

Kuq e Zinjtë megjithë lojën e mirë mposhten në 45 minutat e para nga Turqit 0-1

KMA NEWS / Kuq e Zinjtë megjithë lojën e mirë mposhten në 45 minutat e para nga Turqit 0-1 

Ka startuar ndeshja e parë e fazës së grupeve mes Shqipërisë dhe Turqisë, teksa po zhvillohet në stadiumin “Loro Boriçi”.

SHQIPERI-TURQI 0-1

45+4’ Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes, Shqipëria nuk arrin që të barazojë me gjithë shanset e krijuara

37′ Uzuni luan mirë nga e majta dhe provon me një goditje me të majtë, por topi shkon drejt e në duart e portierit Gunok

33’ Myrto Uzuni merr një pasim fantastik nga Hysaj nga një distancë e largët, por talenti beratas nuk arrin të kontrollojë topin, duke shpërdoruar mundësinë më të mirë për kombëtaren tonë

30’ Ledian Memushaj provon nga një goditje dënimi në pozicion të prirët, por tentativa e tij ndalet nga mbrojtja turke që e largon në goditje nga këndi

21’ GOL 0-1 Turqia kalon në avantazh me Burak Ylmaz. Sulmuesi i ekipit mik shënon pas një përgjumje të mbrojtjes sonë.  

20’ Bekim Balaj jep një pasim të bukur për Balliun në hyrje të zonës, por mbrojtësi nuk arrin që të shënojë, pasi bllokohet në fund nga portieri mik

14’ Myrto Uzuni shërben mjaft mirë për Balajn, i cili në një pozicion shumë të favorshëm brenda zonës nuk arrin që të godasë, duke u shqetësuar edhe nga mbulimi mjaft i mirë i Okay

10′ Nisje mjaft e mirë e Shqipërisë që ushtron presion të vazhdueshëm në zonën e skuadrës turke. Gjithsesi ende nuk ka rrezikuar portën e kundërshtarëve

2’ Kuqezinjtë e nisin në sulm dhe fitojnë menjëherë një godite dënimi. Xhaka kroson në zonë për Ismajlin i cili mundohet me kokë, duke fituar goditje këndi.

FORMACIONET

About The Author

Related posts