Dhjetor 16, 2019

reklama kryesore bar
reklama kryesore bar

Tërmeti në Shqipëri mbyllet Aeroporti i Rinasit

Tërmeti në Shqipëri mbyllet Aeroporti i Rinasit

KMA NEWS/ Tërmeti në Shqipëri mbyllet Aeroporti i Rinasit

Aeroporti ndërkomëbtar “Nënë Tereza” është mbyllur pas tërmetit të fuqishëm që ka tronditur të gjithë Shqipërinë. Mësohet se terminali i aeroportit ka pësuar dëme të shumta dhe të gjitha fluturimet janë anuluar.

Bëhet me dije se ka qindra të plagosur si dhe disa të vdekur në Thumanë dhe në Durrës.

Shqipëria është tronditur nga një tërmet i fuqishëm në orët e para të mëngjesit të sotëm. Mësohet se epiqendra e tërmetit 6.4 ballë ka qenë në Durrës por është ndjerë në të gjithë vendin.

About The Author

Related posts